Başkan'dan Mesaj

HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREVLERİ

Müdürlüğümüz; Başkanlık Makamına bağlı olarak Basın Danışmanlığı, Akyaka Belediyesi Belediye Bülteni, e-belediye, Halkla İlişkiler ve Danışma Birimi olarak hizmet vermektedir.

HİZMETLER

-
Akyaka Belediyesi'ne yazılı ve sözlü (telefon, faks, posta, e-mail) olarak gelen talep, şikayet ve istekleri değerlendirip, çözüm için ilgili birimlere aktarmak ve en kısa zamanda vatandaşı sonuçtan haberdar etmek ve yönlendirmekte izlenecek yöntemleri belirlemektedir.
-
Belediyemize herhangi bir konuda veya herhangi bir birimle ilgili olarak başvuran vatandaşlarımızı en hızlı ve en doğru şekilde bilgilendirmekte, diğer birimlerle başvuru sahibi arasında bağlantıyı ve iletişimi sağlamaktadır.
-
Beldemizde sosyal, sportif, kültürel, sanatsal amaçla etkinlikler düzenlemek isteyen kurum, kuruluş veya kişilerin projelerini incelemekte, gerekli iznin alınmasına yardımcı olmakta ve projenin gerçekleşme aşamalarını takip etmektedir.
-
Belediyemizin yapmış olduğu her türlü çalışmayı ve etkinlikleri halka duyurmak ve Beldemizin sorunlarıyla ilgilenip halkla belediye arasında işbirliği sağlamaktadır.
o Akyaka Belediye Bülteni'nin hazırlanması ve her iki ay da bir kurum, kuruluş ve kişiye dağıtımı yapılmaktadır.
-
Yerel ve ulusal basına belediyenin etkinlikleri hakkında bilgi, belge, görsel malzeme sağlamak, basın duyuruları yayınlamak, basın toplantıları düzenlemektedir.
-
Belediyenin web sayfasını hazırlamak, birimlere ait elektronik posta adreslerine gelen mesajlara cevap vermektedir. Belediyemizin tüm etkinlikleri, haberleri, duyuruları, şehrimiz hakkında genel bilgi bu sayfa üzerinden halen verilmektedir. Bu çalışmalarla e-belediyecilik için altyapı hazırlanmakta ve kısa süre içerisinde uygulamaya geçilmek üzere son çalışmalar yapılmaktadır.
-
Önemli gün ve haftaların kutlanmasında gerekli organizasyonları gerek birim olarak, gerekse resmi kurum-kuruluş veya sivil toplum örgütleriyle birlikte hazırlayarak uygulamaktadır. Bu tür etkinliklerde en önemli nokta, bir turizm cenneti olan beldemiz de halkımızın ve konuklarımızın kültür-sanata dönük beklentilerini karşılayabilmek, Akyaka' yı bu alanlarda önemli bir konuma taşımaktır.
Tasarım, Hosting Arslan Bilgisayar ve İnternet Hiz. Ltd. Şti ...
 
- Faaliyetlerimiz -
 

İmarlı alanlar için içme suyu isaliye hattı boru alımı,YENİ !!!

AKYAKA-GÖKOVA atıksu arıtma tesisi tamamlandı

Faaliyet Raporu

Akyaka Edebiyat Günleri

Mavi Bayrak Çalışmaları

Meydan han yapımına başlandı.

Atatürk caddesi mevkine büz döşendi.

İnişdibi yol çalışmaları devam ediyor.


İnişdibi imar planına gore yollar açılmıştır.  

2009 mavi bayrak Akyaka’da.

Eko okullar başvurusu yapıldı.

Arıtma belediyeye resmen geçti.

Kent konseyi kuruldu.

Ev hanımlarımıza yönelik kurdele, nakış, biçki dikiş, giyim, ev mefruşatı, kumaş boyama ve Boncuk işi kursları açıldı.

İlköğretim öğrencilerimize eğitim seminerleri devam ediyor.

Koromuz konserlerine devam ediyor.

Spor etkinliklerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Tekne çekek yeri ve katı atık ayrışım lisans alma başvuruları başladı.

Adres ve numaralandırmaya ilişkin yönetmelik hükümlerine göre, hizmet alanlarımız İçerisinde  numaralandırma çalışması sonuçlandırılmıştır.

Film çekimlerine belediyemiz destek olmaya devam ediyor.

Beldemiz ev hanımlarına geziler düzenlenmeye devam ediyor.

Belediyemiz desteğiyle arkeolojik çalışmalar devam ediyor.

Badminton spor etkinliği başlıyor.

Keman kursları açıldı.

Türk halk müziği korosu açılıyor.

Sivrisinek ilaçlaması devam ediyor.