PREV
NEXT

GÜZEL AKYAKA' MIZ

GÜZEL AKYAKA' MIZ

Bodrum ve Datça Yarımadaları arasında kalan Gökova Körfezinin, bittiği yerde; Sakartepeden bakıldığında; bir ucu Gökçe öbür ucu görkemli Sakartepesine yaslanmış konumu ile, ormanın deniz ile öpüştüğü mitolojide tanrıların...

TARİH

TARİH

İdyma İlk çağ kenti bugünkü Muğla sınırları içinde Kozlukuyu (Gökova) köyünün kuzeyinde kalan Küçük Asartepesi' nin yamaçlarında kurulmuştur. Şehrin akropolisi kuzeyde sırtını Sakar geçidine vermiştir.

MİMARİ

MİMARİ

1983 yılından bu yana beldemiz Muğla-Ula evlerinin bir yansıması olan Nail ÇAKIRHAN öncülüğünde oluşan mimari tarzı ile yapılaşmasını sürdürmektedir. Binanın konumu ve iç düzenlemesi yörenin ihtiyaçlarına ...

TURİZM

TURİZM

Deniz, Orman, Akarsu, Önümüz deniz, arkamız sakar tepe, sağım solum orman. Beklentilerin çok ötesinde. Apart, otel, pansiyon ve çadır kamp seçenekleri ile konaklama imkanı her keseye uygun.

AKYAKA TURİZM


Bodrum ve Datça Yarımadaları arasında kalan Gökova Körfezinin, bittiği yerde; Sakartepeden bakıldığında; bir ucu Gökçe öbür ucu görkemli Sakartepesine yaslanmış konumu ile, ormanın deniz ile öpüştüğü mitolojide tanrıların buluştuğu balıkçı ve turizm kasabası Akyaka.

Akyaka Beldesi turizme yönelik küçük apart ve pansiyon işletmeciliği ile gelişim gösteren, 2000 yılı istatistiklerine göre 2198 nüfusu olan, yaz döneminde günübirlikçilerin gelmesiyle 10 000 -12 000 nüfusa ulaşan bir sahil beldesidir. 1983 yılından bu yana turizm ile uğraşan belde halkımız sahip olduğu bu tecrübesini Gökova Havzası içerisinde yamaçlarda küçük aile işletmeciliği ile turizme hizmet eden birinci derece doğal sit alanında korunarak alternatif turizm imkanları (kuş gözleme, yürüyüş yolları vb.) değerlendirilebileceği, turizmden elde edilen gelir ile bölge insanının düşünsel fakirliği kırılarak aileler çocuklarını eğitime gönderme imkanı bulacak, medeni cesareti olan , kendi düşüncelerini özgürce ifade edebilen gençler yetişeceği kanaatindeyiz. Beldemizde bulunan işletme sayısı 122 olup, yatak kapasitesi 2500, 1500 kişi de kamp kurarak, restaurant kapasitesi 3500 kişi aynı anda ağırlayabilir.

TOP

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com